Novi sloj prikazuje preklapanje indeksa kvaliteta vazduha (AKI) direktno na mrežu mape koristeći vladine podatke prikupljene od agencija kao što je EPA u SAD da bi se pokazalo koliko je vazduh uopšte zdrav.
Još bolje, takođe predstavlja podatke prikupljene iz PurpleAir mreže senzora za izveštavanje o hiperlokalnim uslovima na nivou ulice. Klikom na AKI očitavanja isprekidana oko Google mapa pruža više informacija o uticaju kvaliteta vazduha na zdravlje, vremenu i izvoru poslednjeg očitavanja, kao i veze za saznanje više.
PurpleAir-ovi relativno jeftini senzori mere čestice pomoću laserskih brojača čestica. „U suštini sijate laserom kroz vazduh, a zatim čestice u vazduhu reflektuju svetlost i detektor hvata te refleksije“, objasnio je osnivač PurpleAir-a još 2020. godine, kada su senzori njegove kompanije postali popularan način praćenja.
Pored PurpleAir-a, Breezometer se takođe bavi mapiranjem hiperlokalnog kvaliteta vazduha. Vlasnici kaubojskih e-bicikala oslanjali su se na podatke kompanije da bi izbegli zagađenje tokom putovanja na posao od početka prošle godine. Breezometer, međutim, koristi složene modele – ne fizičke senzore – da bi postigao traženu rezoluciju podataka od 5 metara .
Komentari (0)
Trenutno nema komentara. Budite prvi i ostavite komentar.