Po navodima o kojima pričaju stručna lica i Štab za vanredne situacije, jedna od prvih mera koje će ponovo da se uvedu jeste i zatvranje ugostiteljskih objekata, tačnije restorana, kafića i noćnih klubova.
Tu vest mnogi nisu najsjajnije prihvatili, jer im je to način za prehranu porodice, ali i izdržavanje nekoliko hiljada radnika koji rade u istim tim objektima.
"U noćnom životu u ovom trenutku radi preko 20 hiljada vaših sugrađana, a od njihovih primanja živi isto toliko porodica", navodi se u saopštenju Udruženja ugostitelja grada Beograd.
Kako su saopštili, odmah po uvođenju vanrednih mera u Srbiji "prvo su ugostiteljski objekti, a posebno klubovi, zatvorili svoja vrata bez ikakve pomoći nadležnih".
Kako navode, uložili su novac u svoje klubove i restorane za koje plaćaju poreze, rente i ostale namete "kao da se ništa nije dogodilo" i kao da su sve vreme radili.
"Tražimo rešenje i način da se čuju naši predlozi. Naša delatnost je prestala da postoji kao i nekoliko drugih koje su uredno dobile pomoć nadležnih institucija", saopštili su.
O ovome, oglasilo se dosta poznatih ličnosti, izvođača, menadžera, kojima sve "tezge" zavise od odluke za koju se tvrdi da će konačno da se donese u ponedeljak, a do tada svoje nezadovoljstvo i zahteve dele putem društvenih mreža.
Komentari (0)
Trenutno nema komentara. Budite prvi i ostavite komentar.