U pitanju WhatsApp Pink, koji dovodi do toga da WhatsApp automatski odgovara na Signal, Telegram, Viber, te Skype poruke.
WhatsApp Pink je zapravo lažna aplikacija koja se nedavno pojavila. Najpre cilja korisnike iz Indije, ali bi brzo mogla da se proširi i na ostatak sveta. Od originalne aplikacije se razlikuje po ružičastoj boji koja je zamenila zelenu, ali i po trojancu uz pomoć kojeg se preuzima kontrola nad pogođenim Android uređajima. Malver se širi preko grupnih poruka, a bezbednosni eksperti su već upozorili na poruke sa linkovima koji vode ka malicioznim web sajtovima. Oni koji kliknu na linkove automatski na svoje uređaje preuzimaju WhatsApp Pink APK.
Nakon istraživanja je zaključeno da je WhatsApp Pink varijanta malvera kojim su se eksperti već bavili početkom 2021. godine. U pitanju je unapređena verzija WhatsApp auto-reply crva, koji je korisnike ugrožavao u januaru, a od prve verzije se razlikuje po tome što ne odgovara samo na WhatsApp poruke, već i na poruke koje stižu na druge aplikacije za komunikaciju, pa se zahvaljujući tome širi daleko brže od prethodnika.
Oni koji su već preuzeli WhatsApp Pink aplikaciju, mogu da je uklone preko App Managera, a preporučuje im se da nakon toga preuzmu i neki antivirus program, kako bi bili sigurni da je malver u potpunosti uklonjen.
Komentari (0)
Trenutno nema komentara. Budite prvi i ostavite komentar.